Zadzwoń do nas: 606971040 Zadzwoń do nas: 606971040  lub napisz:biuro@nadrogi.pl lub napisz:biuro@nadrogi.pl Na terenie Warszawy zakupy od 2000 złotych dostarczamy GRATIS Na terenie Warszawy zakupy od 2000 złotych dostarczamy GRATIS Udzielamy przedłużonego terminu płatności dla szół, urzędów i innych instytucji publicznych

Udzielamy przedłużonego terminu płatności dla szół, urzędów i innych instytucji publicznych

Rodzaje progów zwalniających i ich oznakowanie na drodze

Znaki zakazu wskazujące na ograniczenie prędkości, wysokie mandaty, a nawet możliwość utraty prawa jazdy – niestety wszystkie te sposoby nie są w stanie przekonać wielu kierowców, aby zdjąć nogę z gazu. Stosuje się więc inne metody, które przy nadmiernej prędkości mogą doprowadzić do uszkodzenia pojazdu, czyli progi zwalniające.

czytaj całość »
Pachołki i słupki drogowe – czym się różnią i kiedy je stosować?

Na naszych drogach często można zauważyć różne elementy oznakowania drogowego, takie jak słupki drogowe, przeszkodowe czy pachołki. Każdy z nich pełni konkretną funkcję, a ich umieszczenie jest ściśle określone przepisami prawa. W tym artykule przedstawimy różnice między pachołkami, słupkami drogowymi i przeszkodowymi, a także omówimy sytuacje, w których stosuje się poszczególne rodzaje oznakowania drogowego.

czytaj całość »
Pachołki drogowe – do czego są potrzebne, gdzie je umieszczać?

Pachołki drogowe często stosuje się jako czasowe oznakowanie, aby bezpiecznie kierować ruchem. Czasami konieczne jest zwiększanie ich widoczności, dlatego wykorzystuje się takie elementy, jak tyczki do pachołków drogowych, doskonale znane każdemu, kto uczył się jazdy na placu manewrowym. Dzisiaj przyjrzeliśmy się bliżej pachołkom i zasadom stosowania ich w ruchu drogowym.

czytaj całość »
Uzupełnienie znaków drogowych: rodzaje tabliczek informacyjnych

Znaki drogowe – poziome i pionowe – stanowią podstawowe oznakowanie, do którego powinni się stosować wszyscy uczestnicy ruchu drogowego. Jednak oprócz nich bardzo ważne są tabliczki informacyjne, które stanowią ich uzupełnienie. Dzięki nim można bowiem czytelnie przekazać informację dotyczącą występowania niebezpieczeństwa czy zakresu obowiązywania danego znaku. 

czytaj całość »
Zasady umieszczania pasów drogowych

Pasy drogowe to podstawowe znaki poziome umieszczane na jezdni. Linie te są niezbędne do tego, aby każdy uczestnik ruchu drogowego mógł zawsze zachowywać najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zarówno kierowcy, jak i piesi, wiedzą dzięki nim, jak mogą się poruszać po dostępnej przestrzeni.

czytaj całość »
Znaki drogowe ostrzegawcze cz. II

Znaki to, obok takich urządzeń, jak słupek drogowy, podstawa bezpieczeństwa w ruchu, dlatego w tym wpisie kończymy przegląd znaków. Zebraliśmy znaki ostrzegawcze, dzięki którym kierowcy wiedzą, kiedy zachować szczególną ostrożność.

czytaj całość »
Progi zwalniające i podrzutowe – urządzenia do ograniczania prędkości

Doświadczenie pokazuje, że urządzenia bezpieczeństwa drogowego lepiej sprawdzają się przy ograniczeniu prędkości niż znaki – perspektywa uszkodzenia samochodu działa bardziej od możliwości otrzymania mandatu. W wielu miejscach pojawiają się progi podrzutowe (U-17) i zwalniające (U-16), które skutecznie zachęcają do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

czytaj całość »
Zastosowanie znaków drogowych nakazu

W tym artykule wracamy do przeglądu znaków drogowych – konkretnie znaków nakazu. Obok takich urządzeń bezpieczeństwa drogowego, jak słupki przeszkodowe, wskazują kierowcom prawidłowy tor ruchu, a przez to zapobiegają kolizjom.

czytaj całość »
Punktowe elementy odblaskowe na drogach

Na drogach wykorzystuje się nie tylko znaki, ale też różnego rodzaju urządzenia bezpieczeństwa drogowego, w tym elementy odblaskowe – kocie oczka. Podobnie jak w przypadku znaków, obowiązują tutaj wymagania techniczne i zasady ich umieszczania, aby odblaski zapewniały bezpieczeństwo na drogach.

czytaj całość »
Znaki zakazu cz. III

Oto trzecia, ostatnia część przeglądu znaków zakazu, które zapewniają bezpieczeństwo na drogach, zabraniając uczestnikom ruchu wykonywania manewrów, które mogłyby spowodować zagrożenie. Nie bez powodu każdy kandydat na kierowcę musi wykazać się znajomością znaków, między innymi zakazu.

czytaj całość »
Ustalanie drogi z pierwszeństwem

Ustalenie i odpowiednie oznaczenie drogi z pierwszeństwem to jedna z podstaw zachowania bezpieczeństwa w ruchu. W poprzednich artykułach opisywaliśmy znaki informacyjne, dzięki którym kierowcy wiedzą, między innymi gdzie mają ustąpić pierwszeństwa. Tym razem skupiliśmy się na zasadach ustalania drogi z pierwszeństwem.

czytaj całość »
Przegląd znaków ostrzegawczych cz. I

Znajomość znaków drogowych jest niezbędna, aby zdać egzamin na prawo jazdy - to podstawa zachowania bezpieczeństwa w ruchu. Jednymi ze znaków pojawiających się na polskich drogach są znaki ostrzegawcze. Dzięki nim kierowcy w porę wiedzą, że zbliżają się do miejsca, gdzie muszą zachować szczególną ostrożność, dlatego mają czas na reakcję.

czytaj całość »
Drogowe znaki informacyjne cz. III

Im lepiej oznakowana droga, tym łatwiej i bezpieczniej dla wszystkich uczestników ruchu. Zastosowanie znajdują więc nie tylko takie urządzenia, jak bariery tymczasowe, ale przede wszystkim znaki, których znajomość jest podstawą dla każdego kierowcy. Dzisiaj kończymy przegląd znaków informacyjnych, który rozpoczęliśmy w poprzednich artykułach.

czytaj całość »
Drogowe znaki informacyjne cz. II

Znaki drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego nie tylko umożliwiają wprowadzenie ustalonej organizacji ruchu, ale też ułatwiają życie kierowcom. Takie zastosowanie ma przede wszystkim tablica informacyjna, która np. znakuje ważne obiekty.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl