zadzwon do nas Zadzwoń do nas: 606971040   albo napisz: biuro@nadrogi.pl Na terenie Warszawy zakupy od 2000 złotych dostarczamy GRATIS

Termin płatności dla szkół urzędów i innych instytucji publicznych

Promocje
Lustro drogowe akrylowe U-18b - prostokątne - 400 x 600 mm
Lustro drogowe akrylowe U-18b - prostokątne - 400 x 600 mm
345,00 zł 310,50 zł 280,49 zł 252,44 zł
szt.
Lustro drogowe akrylowe U-18a - średnica 700 mm
Lustro drogowe akrylowe U-18a - średnica 700 mm
369,00 zł 332,10 zł 300,00 zł 270,00 zł
szt.
Barierka drogowa Navigator - czerwona - 2 metry
Barierka drogowa Navigator - czerwona - 2 metry
309,00 zł 278,10 zł 251,22 zł 226,10 zł
szt.
Bariera Ostrzegawcza WORKGATE - 4-częściowa
Bariera Ostrzegawcza WORKGATE - 4-częściowa
600,86 zł 480,69 zł 488,50 zł 390,80 zł
szt.
Lustro drogowe akrylowe U-18a - średnica 500 mm
Lustro drogowe akrylowe U-18a - średnica 500 mm
278,00 zł 250,20 zł 226,02 zł 203,41 zł
szt.
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Cenniki do pobrania
Znaki drogowe ostrzegawcze cz. II

Znaki to, obok takich urządzeń, jak słupek drogowy, podstawa bezpieczeństwa w ruchu, dlatego w tym wpisie kończymy przegląd znaków. Zebraliśmy znaki ostrzegawcze, dzięki którym kierowcy wiedzą, kiedy zachować szczególną ostrożność.

czytaj całość »
Progi zwalniające i podrzutowe – urządzenia do ograniczania prędkości

Doświadczenie pokazuje, że urządzenia bezpieczeństwa drogowego lepiej sprawdzają się przy ograniczeniu prędkości niż znaki – perspektywa uszkodzenia samochodu działa bardziej od możliwości otrzymania mandatu. W wielu miejscach pojawiają się progi podrzutowe (U-17) i zwalniające (U-16), które skutecznie zachęcają do przestrzegania przepisów ruchu drogowego.

czytaj całość »
Zastosowanie znaków drogowych nakazu

W tym artykule wracamy do przeglądu znaków drogowych – konkretnie znaków nakazu. Obok takich urządzeń bezpieczeństwa drogowego, jak słupki przeszkodowe, wskazują kierowcom prawidłowy tor ruchu, a przez to zapobiegają kolizjom.

czytaj całość »
Punktowe elementy odblaskowe na drogach

Na drogach wykorzystuje się nie tylko znaki, ale też różnego rodzaju urządzenia bezpieczeństwa drogowego, w tym elementy odblaskowe – kocie oczka. Podobnie jak w przypadku znaków, obowiązują tutaj wymagania techniczne i zasady ich umieszczania, aby odblaski zapewniały bezpieczeństwo na drogach.

czytaj całość »
Znaki zakazu cz. III

Oto trzecia, ostatnia część przeglądu znaków zakazu, które zapewniają bezpieczeństwo na drogach, zabraniając uczestnikom ruchu wykonywania manewrów, które mogłyby spowodować zagrożenie. Nie bez powodu każdy kandydat na kierowcę musi wykazać się znajomością znaków, między innymi zakazu.

czytaj całość »
Ustalanie drogi z pierwszeństwem

Ustalenie i odpowiednie oznaczenie drogi z pierwszeństwem to jedna z podstaw zachowania bezpieczeństwa w ruchu. W poprzednich artykułach opisywaliśmy znaki informacyjne, dzięki którym kierowcy wiedzą, między innymi gdzie mają ustąpić pierwszeństwa. Tym razem skupiliśmy się na zasadach ustalania drogi z pierwszeństwem.

czytaj całość »
Przegląd znaków ostrzegawczych cz. I

Znajomość znaków drogowych jest niezbędna, aby zdać egzamin na prawo jazdy - to podstawa zachowania bezpieczeństwa w ruchu. Jednymi ze znaków pojawiających się na polskich drogach są znaki ostrzegawcze. Dzięki nim kierowcy w porę wiedzą, że zbliżają się do miejsca, gdzie muszą zachować szczególną ostrożność, dlatego mają czas na reakcję.

czytaj całość »
Drogowe znaki informacyjne cz. III

Im lepiej oznakowana droga, tym łatwiej i bezpieczniej dla wszystkich uczestników ruchu. Zastosowanie znajdują więc nie tylko takie urządzenia, jak bariery tymczasowe, ale przede wszystkim znaki, których znajomość jest podstawą dla każdego kierowcy. Dzisiaj kończymy przegląd znaków informacyjnych, który rozpoczęliśmy w poprzednich artykułach.

czytaj całość »
Drogowe znaki informacyjne cz. II

Znaki drogowe i urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego nie tylko umożliwiają wprowadzenie ustalonej organizacji ruchu, ale też ułatwiają życie kierowcom. Takie zastosowanie ma przede wszystkim tablica informacyjna, która np. znakuje ważne obiekty.

czytaj całość »
Drogowe znaki informacyjne cz. I

Wszystkie urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, takie jak bariery drogowe, zmniejszają ryzyko zagrożeń w ruchu. Najważniejszą rolę odgrywają tutaj jednak znaki drogowe: informacyjne, nakazu, zakazu i ostrzegawcze. W tym wpisie postanowiliśmy przedstawić pierwszą część znaków drogowych informacyjnych.

czytaj całość »
Znaki zakazu na polskich drogach cz. I

Dla zachowania bezpieczeństwa na drogach niezbędne jest stosowanie odpowiednich znaków, dzięki którym uczestnicy ruchu poruszają się w uporządkowany sposób. Wyróżniamy znaki drogowe ostrzegawcze, informacyjne, nakazu i zakazu. Ich uzupełnieniem są znaki poziome, dodatkowe, tabliczki, sygnalizacja świetlna czy znaki miejscowości. Dzisiaj postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się pierwszej części znaków zakazu - ich znaczeniu oraz zasadom umieszczania na drogach.

czytaj całość »
Urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego na polskich drogach

Tylko w 2021 roku, na policję zgłoszono 22 816 wypadków oraz aż 422 627 kolizji drogowych. Nie ulega więc wątpliwości, że zwiększanie bezpieczeństwa na polskich drogach jest kwestią priorytetową. Wykorzystuje się tutaj nie tylko poziome i pionowe znaki drogowe, ale też tzw. urządzenia BRD ((bezpieczeństwa ruchu drogowego). Warto bliżej przyjrzeć się ich rodzajom, zastosowaniom oraz stawianym przez prawo wymaganiom co do jakości.

 

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl