Bariera Drogowa U-20 Navigator® - Formowane Rozdmuchem HDPE
Cena regularna:
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Jakie wymagania techniczne spełnia Bariera Navigator?
Bariera Navigator spełnia brytyjskie i europejskie standardy bezpieczeństwa, w tym BS8442 oraz wytyczne dotyczące oznakowania robót drogowych. Wykorzystuje odblaskową taśmę I generacji, zgodnie z EN12899-1, zapewniając widoczność w trudnych warunkach atmosferycznych. Konstrukcja z HDPE gwarantuje dielektryczność i odporność na korozję chemiczną.
SPECYFIKACJA TECHNICZNA BARIERKI NAVIGATOR® |
| Producent | JSP |
| Model | Navigator® |
| Długość całkowita (ze złączem) | 2034 mm |
| Wysokość | 1000 mm |
| Szerokość | 50 mm |
| Waga | 12 kg |
| Materiał panelu | polietylen wysokiej gęstości (HDPE) |
| Typ odblasku | klasa 1 (EN12899-1) |
| Materiał podstaw (stóp) | recyklingowane PVC (Anti-trip) |
| Odporność | bariera schładzana do -16°C i zrzucana na beton z wysokości 2 metrów nie wykazuje śladów uszkodzeń |
Często zadawane pytania (FAQ)
- Czy bariera Navigator jest odporna na silny wiatr? Tak, została zaprojektowana zgodnie z normą BS8442 dotyczącą stabilności wiatrowej, co czyni ją bezpieczną przy standardowych podmuchach w terenie otwartym.
- Czy stopy anty-trip są w zestawie? Tak, bariera dostarczana jest z dedykowanymi podstawami z ciężkiego PVC, które zapobiegają przewracaniu bariery.
- Jak czyścić bariery po zakończeniu robót? Wystarczy ciepła woda z mydłem. Materiał HDPE jest odporny na przywieranie asfaltu i większości chemikaliów drogowych.
Wskazówki montażowe
- przy ustawianiu bariery na nierównym podłożu (np. pobocze gruntowe), zawsze montuj stopę PVC tak, aby jej szersza część była skierowana w stronę potencjalnego uderzenia lub wiatru. Zwiększa to moment stabilizujący o ok. 15% bez konieczności stosowania dodatkowych obciążeń (worków z piaskiem);
- dzięki zastosowaniu HDPE bariera jest dielektryczna – nie przewodzi prądu, co czyni ją idealnym wyborem przy zabezpieczaniu awarii energetycznych, pracach przy kablach NN/SN (kable napięcia niskiego/średniego) lub w pobliżu linii napowietrznych. HDPE (polietylen wysokiej gęstości) to klasyczny izolator elektryczny (rezystywność powierzchniowa > 10¹⁵ Ω·m, nie przewodzi prądu).
Rekomendujemy barierę Navigator wszędzie tam, gdzie bezpieczeństwo osób trzecich jest priorytetem. Bariera Navigator jest w pełni zgodna z polskimi przepisami dotyczącymi tymczasowego oznakowania robót drogowych (Rozporządzenie Ministra Infrastruktury). Posiada odblaski klasy RA1 i spełnia wymagania dla urządzeń BRD typu U-20a. System Anti-Trip (stopy o zaokrąglonym, niskim profilu) skutecznie zmniejsza ryzyko potknięcia się pieszych o elementy wygrodzenia. Dzięki temu ogranicza się potencjalne roszczenia odszkodowawcze związane z wypadkami na placu budowy.
Dane techniczne
| Producent | JSP |
| Model: | Navigator® |
| Długość: | 2000 mm |
| Szerokość: | 50 mm |
| Wysokość: | 1000 mm |
| Kolor: | pomarańczowy (zbliżony do RAL 2008 / Traffic Orange - efektywnie czerwona) |
| Ilość w opakowaniu: | 1 szt. (jednostka logistyczna: paleta 40 szt.) |
| Materiał: | HDPE / PVC |
| Zgodność z normami: | BS8442, EN12899-1, załącznik nr 2 do rozporządzenia ministra infrastruktury (Dziennik Ustaw poz. 2311) |
Koszty dostawy
Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności